PROGRAM ZA DAN GRADA 2019.


Objavljeno: 13.11.2019 — Pregledano: 2197 puta

 

 24.10 – 20.11. – Samostalna izložba  slika koprivničke umjetnice Gordane Špoljar Andrašić – Sveučilište Sjever

4. – 8.11.2019. Likovne radionice “Gradu za rođendan” – COOR Podravsko sunce

4. – 15.11.2019. – Izložba knjiga o povijesti grada Koprivnice te književnih djela za djecu koprivničkih autora – OŠ “Đuro Ester” – Školska knjižnica OŠ “Đuro Ester”

12. – 17.11.2019. – Interliber – Predstavljanje nakladništva Muzeja grada Koprivnice – Zagrebački velesajam, Zagreb (paviljon 7A, štand 13)

 

PETAK, 1.11.2019.

20.00 sati – Javna tribina s temom koprivničke glazbene scene“Koprivnica pleše pogo – 10 godina” – Udruga FUNK & Udruga RockLive – KKC Pixel

 

SUBOTA, 2.11.2019.

16.00 – 17.30 sati – Izviđačke radionice za uzrast osnovnoškolaca – Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica

17.30 – 19.00 sati – Izviđačke radionice za uzrast srednjoškolaca- Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica

20.00 sati – Koncert koprivničkih bendova: Dead Fish, Pillow pack, One step away, Rens argoa, Epepe, Red edition, Savant, Flip, Kaj je z glavom, Suho Grlo Nos – Udruga FUNK & Udruga RockLive – prostor Udruge FUNK (Kampus)

 

NEDJELJA, 3.11.2019.

11.00 – 17.00 sati – Dan otvorenih vrata Aero kluba „Krila Koprivnice“ –  Aerodom Danica

 

PONEDJELJAK, 4.11.2019.

Izložba fotografija Dunje Milošić Odobašić u izlozima Knjižnice i čitaonice “Fran Galović”

Terenska nastava “Koprivnica-moj grad” – Kulturno-povijesni spomenici grada Koprivnice – Učenici V. razreda COOR Podravsko sunce u suradnji s Muzejom grada Koprivnice

09.00 – Polaganje vijenaca – Gradsko groblje Koprivnica

9.20 i 10.20 sati – Projekcija filmova „Tragom starih koprivničkih razglednica“, „Pozdravi iz Koprivnice“ i “Foršpan” –  Kino sekcija „Mravec“ –  OŠ Antun Nemčić Gostovinski

10.00 sati – Izložba “Pčelari Podravine” – Pčelarska udruga “LIPA” Koprivnica – Knjižnica i čitaonica “Fran Galović”

10.00 sati – Izložba dječjih radova na temu „Koprivnica – moj grad“ – DV Igra, Koprivnica –  u prostoru vrtića

11.00– Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Koprivnice – Dom mladih Koprivnica

17.45 sati – Školska priredba OŠ “Đuro Ester” Koprivnica – “Anno 1356”, povijesno-dramski igrokaz o srednjovjekovnoj Koprivnici – Školska dvorana OŠ “Đuro Ester”

 

UTORAK, 5.11.2019.

12.00 sati – Program “Abeceda u mojoj Koprivnici” – učenici 1. c razreda OŠ Antun Nemčić Gostovinski – OŠ Antun Nemčić Gostovinski

13.00 sati – Svečana akademija povodom obilježavanja Dana Grada – Klub za starije osobe “Mariška” – Dom za starije i nemoćne osobe Koprivnica

 

SRIJEDA, 6.11.2019.

13.00 sati – Predstavljanje Podravskog zbornika 45/2019 – Muzej grada Koprivnice – Galerija Mijo Kovačić

17.00 sati  – Predavanje “Uloga javnog mnijenja u kreiranju romana” (Nikša Sviličić, najbolja hrvatska knjiga 2018. Druga strana slutnje) – Sveučilište Sjever, dvorana A108

18.00 – Predstavljanje knjige: Siniša Škarica “Tvornica glazbe – priče iz Dubrave” – Knjižnica i čitaonica “Fran Galović” Koprivnica – Stručno-znanstveni odjel

20.00 – 22.00 sati – Dan otvorenih vrata LUDENS TEATARA: dramske radionice za javnost, dramske vježbe i improvizacije – Dom mladih Koprivnica

 

ČETVRTAK, 7.11.2019.

Jesenska izložba gljiva – OŠ “Antun Nemčić Gostovinski”

09.00 – Keramička radionica – polaznici DV Tratinčica i učenici COOR Podravsko sunce – COOR Podravsko sunce

10.00 sati – Program Dječjeg vrtića Tratinčica „Koprivnicu ja volim!“  – Objekt Loptica

10.00 sati – Lutkarska predstava u izvođenju odgojiteljica Dječjeg Vrtića Igra „ZGODE IZ GRADSKOG PARKA“ – DV Igra

11.00 sati – Predstavljanje idejnih rješenja rekonstrukcije središnjih trgova u Koprivnici, pobjednika i javna rasprava – Galerija Mijo Kovačić, Koprivnica

11.30-13.00 sati – Radionica dekoriranja uporabnih predmeta shabby chic metodom – OŠ “Đuro Ester”

17.00 do 18.00 sati i od 18.00 do 19.00 sati – Dječji vrtić „Smiješak“ slavi 663. rođendan Koprivnice: Dan odškrinutih vrata vrtića, Izložba dječjih radova na temu „Volim svoj grad“, besplatna lutkarska predstava „Lude gljive poslije kiše“ u izvedbi odgojiteljica dječjeg vrtića

18.00 sati –  Tribina “Urednik – između marginalizacije i novoga uzleta” (Gordana Tkalec i Željko Krušelj) – Sveučilište Sjever, dvorana A108i

 

PETAK, 8.11.2019.

9.00 sati  – Turnir u malom nogometu – Polaznici Obrtničke škole Koprivnica, PRO OŠ Grgur Karlovčan Đurđevac, COOR Podravsko sunce, COOR Križevci – COOR Podravsko sunce

9,00 sati – Školska olimpijada, sudjelovanje učenika razredne nastave – Sportska dvorana Srednje škole Koprivnica

10.00 sati – Hot chair s gradonačelnikom i zamjenicom gradonačelnika – Inkubator kreativnih industrija

10.00h – Šetnja skupine Cvjetići Dječjeg vrtića Igra i dijeljenje razglednica grada Koprivnice s porukom „ZAŠTO VOLIM SVOJ GRAD“

18.00 sati – Humanitarna likovno-kiparska kolonija – Foto kino klub „Podravina“ Koprivnica, Dom Zajednice tehničke kulture Grada Koprivnica, Trg mladosti 1a, Koprivnica

18.00 sati – Otvorenje izložbe „Domoljub 100/110: priča o zgradi i ljudima“ –  Galerija Koprivnica

19.00 sati  – Mažoretkinje grada Koprivnice “Volimo te grade moj ” – Dom mladih Koprivnica

 

SUBOTA, 9.11.2019.

8.00 – 13.00 – „Koprivnica, Grad za život“ – Zrinski trg

  • Predstavljanje udruga grada Koprivnice
  • Prodajno/izložbeni sajam
  • Donatorska prodaja jabuka
  • Kulturno-umjetnički program (vrtići, škole, udruge)
  • Mimohodom povijesnih postrojbi – Turistička zajednica grada Koprivnice
  • 00 – 12.00 „Gradonačelnik časti kavom i čajem“ – Zrinski trg

8.00 – 13.00 sati – Dan otvorenih vrata i Dan bez zakasnine  Knjižnice i čitaonice “Fran Galović”

11.00 – 17.00 sati – Dan otvorenih vrata Aero kluba „Krila Koprivnice“, Aerodom Danica

12.00 – 10. KUP GRADA KOPRIVNICE, plivačko natjecanje za početnike, kadete i mlađe kadete
– Plivački klub Cerine – Gradski bazeni Cerine

16.00 – 17.30 sati – Izviđačke radionice za uzrast osnovnoškolaca – Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica

16.00  sati – 17. Dani jabuka u Starigradu – Društvo žena “Kamengrad”, Starigrad – Društveni dom u Starigradu

17.30 – 19.00 sati – Izviđačke radionice za uzrast srednjoškolaca – Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica

18.00 sati – Godišnja izložba članova Ateliera Koprivnica – AK galerija, Kampus

20.30 sati – KONCERT: PETAR GRAŠO – Sportska dvorana Gimnazije “Fran Galović”

 

NEDJELJA, 10.11.2019.

9.45 sati – 41. Međunarodna atletska utrka grada Koprivnice – Zajednica športskih udruga grada Koprivnice – Zrinski trg

19.00 sati – KONCERT: Ansambl narodnih plesova i pjesama Hrvatske LADO, Sportska dvorana Gimnazije “Fran Galović”

 

PONEDJELJAK, 11.11.2019.

10.00 h –Šetnja ulicama grada i upoznavanje sa znamenitostima – Skupina Zvjezdice Dječjeg vrtića Igra

10.00 sati – Priredba povodom Dana grada – učenici PŠ Reka i njihove učiteljice – PŠ Reka

13.35 – 16.15 sati – Promatranje tranzita planeta Merkura – Astronomsko društvo Koprivnica, Zrinski trg, Koprivnica

18.00 – Otvorenje “Kućice viteza Slavka” – čarobnog mjesta za slušanje priča – Knjižnica i čitaonica “Fran Galović” Koprivnica, Dječji odjel

 

UTORAK, 12.11.2019.

17.00 sati – Matematika je igra! – radionica za djecu predškolske  i osnovnoškolske dobi – Udruga mladih matematičara Koprivnice – Knjižnica i čitaonica “Fran Galović” Koprivnica

18.00 sati – Edukacija “Predstavi sebe i svoj biznis u 60 sekundi – kreiraj pobjednički pitch” – Inkubator kreativnih industrija

 

SRIJEDA, 13.11.2019.

10.00 – 17.00 sati – Simpozij “Na Sjeveru s Pavlom Vuk-Pavlovićem”  – Sveučilište Sjever

10.00 h – Kolaž radova “Koprivnica nekad i Koprivnica u budućnosti”  – skupina Leptirići – Dječji vrtić Igra

18.00 sati – Predstavljanje knjige: Siniša Gall “Oliver: Trag u beskraju” – Knjižnica i čitaonica “Fran Galović” Koprivnica, Stručno-znanstveni odjel

 

ČETVRTAK, 14.11.2019.

14.00 sati – 2. Kreativna radionica Društva Naša djeca i Udruge za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama “Latice” –  COOR Podravsko sunce

17.00 sati – Okrugli stol  “Arheološka istraživanja u 2019. godini na prostoru Koprivničko-križevačke županije”  – Galerija Mijo Kovačić, Koprivnica

17.00 sati – Tribina „Emocije ,putokazi kroz život“- psihologinja Dijana Matoš, prof. – Prostor Dječjeg vrtića Igra

 

PETAK, 15.11.2019.

17.00 sati – Stavovi mladih u Hrvatskoj danas – Rezultati reprezentativnog istraživanja o mladima u Hrvatskoj (Nikola Baketa i Marko Kovačić) – Sveučilište Sjever, dvorana A108i

17.30 sati – Interliber – predstavljanje nakladništva Muzeja grada Koprivnice – Zagrebački velesajam, Zagreb (paviljon 6, glavna pozornica)

20.00 sati – Otvaranje retrospektivne izložbe Branimira Dolenec – Udruga Koprivkov svijet – AK galerija, Kampus

 

SUBOTA, 16.11.2019.

16.00 – 17.30 sati – Izviđačke radionice za uzrast osnovnoškolaca – Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica

17.00 sati – Fotografska izložba „Sretno dijete – sretna obitelj“ – Foto kino klub “Podravina” Koprivnica –  Dom Zajednice tehničke kulture Grada Koprivnica, Trg mladosti 1a, Koprivnica

17.30 – 19.00 sati – Izviđačke radionice za uzrast srednjoškolaca – Odred Izviđača “Kamengrad” – Izviđačka kuća, Braće Radić 22, Koprivnica

18.00 sati – Klapski susret  ”Večer s prijateljima” – Klapa Viva – Dom mladih Koprivnica – ulaz besplatan