Učenici 3. razreda COOR Podravsko sunce i 2.a razreda OŠ A. N. Gostovinski dobitnici priznanja Naj dječjeg djela


Objavljeno: 16.11.2017 — Pregledano: 982 puta

U dvorani Domoljub 15. studenoga održana je dodjela priznanja Naj dječjeg djela „Veliko srce koprivničkog djeteta“ projekta čiji je cilj dodjela nagrada djeci koja se ističu u humanitarnim i edukativnim projektima, koja nesebično pomažu svojim prijateljima, ali i nepoznatim osobama kojima je potrebna podrška.

Osim obilježavanju Dana grada ova svečanost je bila posvećena i značajnom jubileju – 10. godišnjici proglašenja Koprivnice gradom prijateljem djece.

Na samom početku prisutnima su se pozdravnim govorima obratile Hana Živko, dječja gradonačelnica, Jadranka Lakuš,  predsjednica DND Koprivnica i Melita Samoborec, zamjenica gradonačelnika Grada Koprivnice.

Grad Koprivnica je izuzetno ponosan što se ova manifestacija održava u našem gradu. Zahvaljujem Društvu naša djeca i našem Dječjeg gradskom vijeću na ovoj inicijativi koju zajedno provode već tri godine.  Koprivničanci su poznati kao ljudi velikog srca, ali veliko srce se ne stječe rođenjem. Veliko srce se stječe odgojem u obitelji, u vrtiću, u školama i u biti cijeli život. Izuzetno smo ponosni na sve naše vrtiće, na sve naše škole i sve naše obitelji koje sve naše učenike i svu našu djecu odgajaju da budu ljudi sa velikim srcem. –   rekla  je Melita Samoborec, zamjenica gradonačelnika.

Od ukupno osam nominacija, najviše priznanje  „Veliko srce koprivničkog djeteta“ za izuzetnu pomoć, solidarnost, humanost i vršnjačku suradnju primili su  učenici 3. razreda COOR Podravsko sunce i 2.a razreda OŠ Antun Nemčić Gostovinski s projektom suradničkog učenja.

Radi se o zajedničkom projektu pod nazivom „Sunce, ti i ja = tolerancija“ pod vodstvom učiteljica Milice Vukobratović i Suzane Hergotić. U projektu zajedničkim učenjem i aktivnostima stvorena je sinergija učenika, povečano je samopouzdanje onih s teškoćama u razvoju te podignut stupanj motivacije. Učenici s poteškoćama lakše su učili, a njihovi mali mentori osjetili su ponos što im mogu pomagati. Kroz igru, pjesmu, glumu i likovno izražavanje podignuta je svijest o prihvaćanju različitosti te kreativnost djece, dok je do izražaja došlo poštivanje individualnih mogućnosti. Ovim zajedničkim projektom pokazali su da u svoj djeci kuca jednako veliko srce.

– Čestitam svima koji su nominirani, svima koji su pokazali da biti malo dijete znači biti veliki čovjek. – istaknula je Jadranka Lakuš, predsjednica Društva Naša djeca.

Pohvalnice za Naj dječje djelo primili su: učenici 1.d razreda OŠ Braća Radić Una Bebek, Melani Glavnik, Erin Strah, Evolet Horvat i Aleksandra Bogdan (razrednica Ines Turk); učenici 5.a OŠ Đuro Ester (razrednica Mirna Kovačić); učenici 2. i 4. razreda PŠ Jagnjedovec i Gabriel Frankol (asistentica Polka Vučković i učiteljica Ivana Zrinjski); učenici 7.e i 3.d razreda OŠ Braća Radić (razrednice Jasmina Markić i Sanja Kovačić); učenica 4. razreda OŠ Braća Radić Chiara Markić; učenici 7.b razreda OŠ Braća Radić (razrednica Danijela Ban) i učenici 1.c OŠ „Antun Nemčić Gosotivnki“ i 1. razreda PŠ Reka (razrednice Đurđica Pošta i Sanja Figač).

Naj dječje djelo „Veliko srce koprivničkog djeteta“ održano je pod pokroviteljstvom Grada Koprivnice, a za pobjednike je osigurano trodnevno putovanje u Legoland u Njemačkoj.