HR EN

Grad Koprivnica

Radost i veselje trčanja – 2. Koprivnički polumaraton

U Koprivnici je prošle subote, 15. svibnja,  održan 2. Koprivnički polumaraton u organizaciji Atletskog kluba Koprivnica te pod pokroviteljstvom Grada Koprivnice. Polumaraton je pred brojnim trkačicama i trkačima otvorio gradonačelnik Mišel Jakšić, dok je zamjenica gradonačelnika sudjelovala u podjeli medalja.

Staza polumaratona bila je duga 21 kilometar, a trčala se i utrka građana na pet kilometara. Ukupno je nastupilo 304 trkača, od toga 157 na polumaratonu.

U utrci polumaratona u muškoj konkurenciji prvi je na cilj stigao Janez Mulej iz slovenskog AK Radovljica u vremenu 1:08:48. Drugo mjesto osvojio je Andrej Mikelj također iz AK Radovljica (1:14:59),  treće Domagoj Črnec iz Tiger running teama (1:16:31), dok je četvrti bio  Danijel Katalenić iz AK Koprivnica (1:17:16).

U ženskoj konkurenciji u utrci polumaratona prvo mjesto je osvojila Anica Sitar iz SRD 315 Sjeverozapad s vremenom 1:36:19. Druga je bila Ana Brletić (1:38:45), a treća Lora Žuliček iz AK Koprivnica (1:40:16).

U utrci građana na pet kilometara pobijedio je Vedran Kelemen iz teama Maratonjare Kutina/Lipik s vremenom 17:11. Drugi je bio Oliver Orešić iz AK Koprivnica s vremenom 17:15, a treći Mateo Mesar (18:47).

U ženskoj konkurenciji utrke na 5 km prva je bila Sara Špiranec iz AK Virovitica (19:13), drugo mjesto osvojila je Dora Kovačić iz Koprivnice (20:57), a treća je bila Ana Goričanec iz AK Varaždin (20:59).

Generalni pokrovitelj glavnih, iznimno vrijednih nagrada za pobjednike u obje utrke bio je SERVIS KOŠIĆ d.o.o. i KÄRCHER d.o.o. Također, vrijedne poklon pakete za najbolje u utrci osigurali su i DM drogerie market, Atlantic grupa, Biovitalis, Neopharm, Beauty centar Jajetić i PIP dar pčela i prirode.

Podravka je  osigurala hranu i okrjepu te okrjepne stanice u utrci polumaratona obogatila slatkim proizvodima čokoladom Gorenjka i Šumi bombonima te studenom, a za okrepu nakon utrka pobrinuo se Carlsberg koji je osigurao pivo Pan za sve trkače.

Udruga žena Koprivnički Bregi srdačno je dočekala polumaratonce na okrjepi u Koprivničkim Bregima i u samom cilju sa bregovskom pitom i ostalim slasticama.

Ostali pokrovitelji bili su: Koprivničke vode, Zajednica športskih udruga Grada Koprivnice, Zajednica sportova Koprivničko-križevačke županije, Pan, Komunalac, Solé Pharma, Općina Koprivnički Bregi, INA, Belupo, Knjižara Pink Panter, Općina Gola,  Adriatic osiguranje, Farmacia KRENI, Pharmavital, Podravska banka.

AK Koprivnica zahvaljuje se svima koji su pomogli i podržali organizaciju koja je vrlo zahtjevna, a posebno trkačima koji su se pridržavali epidemioloških uputa na startu i nakon utrke.