Proglašeni najuspješniji sportaši, sportašice i sportske ekipe Grada Koprivnice za 2018. godinu


Objavljeno: 08.02.2019 — Pregledano: 334 puta

U Domu mladih  Koprivnica, u organizaciji Zajednice športskih udruga Grada Koprivnice održano je proglašenje najuspješnijih sportašica, sportaša i sportskih ekipa Grada Koprivnice za 2018. godinu.

Svečanost je započela pozdravnim govorom predsjednice Zajednice športskih udruga Grada Koprivnice Jasmine Stričević, a čestitke sportašima uputio  je i gradonačelnik Mišel Jakšić.

Uvjeren sam da ćemo se još jako puno desetljeća ponositi našim sportašicama i sportašima, ponositi našim individualnim uspjesima i da će sport i dalje biti ona zastava, ona markica koju stavljamo kod imena našega grada kad se trudimo pokazati i dokazati koliko je naša Koprivnica lijepa, ali isto tako i važna u hrvatskim i europskim okvirima. Čestitam svima koji su danas nominirani i svima onima koji su imali možda malo više sreće i danas će primiti zaslužene nagrade i priznanja. Unaprijed čestitam i svima onima koji i danas rastu i siguran sam da će već za koju godinu i oni biti nominirani i nagrađeni. Neka vam ova nova sportska godina bude sretna i puna osobnog uspjeha i naravno ono što je vama najvažnije puna zdravlja. Navijamo za vas i ostanite i dalje ponos grada Koprivnice, grada sa srcem koje zahvaljujući vama kuca sa sportskim srcem. – rekao je između ostalog u svom obraćanju Mišel Jakšić, gradonačelnik.

Nagrade i priznanja sportašima uručili su Jasmina Stričević, predsjednica Zajednice športskih udruga Grada Koprivnice, Ivan Pal, predsjednik Gradskog vijeća i  Mišel Jakšić, gradonačelnik.

Ispred Grada Koprivnice događaju je prisustvovala i Melita Samoborec, zamjenica gradonačelnika.

NAGRAĐENI I NOMINIRANI:

Priznanje za izniman doprinos u osnivanju, organizaciji i radu Male športske škole:
Ivan Pal

Priznanje za izniman doprinos u organizaciji i radu Male športske škole:
Marina Tomac Rojčević
Ratimir Ljubić


KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA S INVALIDITETOM

Najuspješnija sportašica s invaliditetom u 2018. godini je IVA ŠOLA (Športska udruga slijepih Koprivničko-križevačke županije   „PODRAVINA“)


KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ S INVALIDITETOM

Najuspješniji sportaš s invaliditetom u 2018. godini je IVICA FERENČIĆ (Športska udruga slijepih Koprivničko-križevačke županije   „PODRAVINA“)


KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJA SPORTSKA EKIPA OSOBA S INVALIDITETOM

Najuspješnija sportska ekipa osoba s invaliditetom u 2018. godini je Kuglačka ekipa Športske udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije „PODRAVINA“


KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJA PERSPEKTIVNA SPORTAŠICA

Najuspješnija perspektivna sportašica u 2018. godini je KATARINA KEREČIN (Ronilački klub „ŠODERICA“)

Ostale nominirane abecednim redom:
NIKA DEDI (Rukometni klub „PODRAVKA“)
ELENA POPOVIĆ (Rukometni klub „PODRAVKA“)


KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJI PERSPEKTIVNI SPORTAŠ

Najuspješniji perspektivni sportaš u 2018. godini je VALENT DELIMAR (Hrvački klub „PODRAVKA“)

Ostali nominirani abecednim redom  JAN VUK (Ronilački klub „ŠODERICA“)

KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJI PERSPEKTIVNI SPORTSKI PAR, ŠTAFETA ILI POSADA

Najuspješniji perspektivni sportska štafeta u 2018. godini je Štafeta mlađih juniorki 4×50 m bifins Ronilačkog kluba „ŠODERICA“

Ostali nominirani abecednim redom:
Štafeta mlađih kadetkinja 4×100 m Atletskog kluba „KOPRIVNICA“
Plesni par Lara Vuković i Fran Jakopanec Sportskog plesnog kluba „RITAM“
Plesni par Laura Krog i Vinko Sabolić Sportskog plesnog kluba „RITAM“


KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJA PERSPEKTIVNA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA

Najuspješnija perspektivna ženska sportska ekipa u 2018. godini je  Kadetska ekipa Rukometnog kluba „Podravka“

Ostale nominirane ekipe abecednim redom:
Mlađa kadetska ekipa Rukometnog kluba „Podravka“
Kadetska ekipa Športsko ribolovnog kluba „Podravka“


KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJA PERSPEKTIVNA MUŠKA SPORTSKA EKIPA

Najuspješnija perspektivna muška sportska ekipa u 2018. godini je Kadetska ekipa Streljačkog športskog kluba „Podravka“

Ostale nominirane ekipe abecednim redom:
Kadetska ekipa Košarkaškog kluba „KOPRIVNICA“
Juniorska ekipa Streljačkog športskog kluba „PODRAVKA“
Kadetska ekipa Nogometnog kluba „SLAVEN BELUPO“
Juniorska ekipa Nogometnog kluba „SLAVEN BELUPO“


KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA

Najuspješnija sportašica u 2018. godini je  IVANA BABIĆ (Streljački športski klub „PODRAVKA“)

Ostale nominirane abecednim redom:
ANTONIJA MILAK (Športski kuglački klub „PODRAVKA“)
ANTONIA ŠTEFOTIĆ (Hrvački klub „PODRAVKA“)


KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ

Najuspješniji sportaš u 2018. godini je  IVO MATIĆ (Auto i karting klub „PODRAVINA“

Ostali nominirani abecednim redom:
ZLATKO BETLEHEM (Športski kuglački klub „PODRAVKA“)
FILIP PICER (Hrvački klub „PODRAVKA“)

KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI PAR

Najuspješniji sportski par u 2018. godini je  Tandem seniori Športskog kuglačkog kluba „PODRAVKA”

Ostali nominirani abecednim redom: Twirling dance par Twirling kluba „KOPRIVNICA“


KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA

Najuspješnija ženska sportska ekipa u 2018. godini je  Ekipa Podravka-Vegeta Rukometnog kluba „PODRAVKA“

Ostale nominirane ekipe abecednim redom:
Seniorska ekipa Športsko ribolovnog kluba „KOPRIVNICA“
Seniorska ekipa Športskog kuglačkog kluba „PODRAVKA“
Seniorska ekipa Twirling kluba „KOPRIVNICA“


KATEGORIJA – NAJUSPJEŠNIJA MUŠKA SPORTSKA EKIPA

Najuspješnija muška sportska ekipa u 2018. godini je Seniorska ekipa Športsko ribolovnog kluba „ŠODERICA“

Ostale nominirane ekipe abecednim redom:
Ekipa Karting kluba „KOPRIVNICA“
Seniorska ekipa Teniskog kluba „KOPRIVNICA“
Seniorska ekipa Streljačkog športskog kluba „PODRAVKA“
Seniorska ekipa Kuglačkog športskog kluba „PODRAVKA“


IZNIMNO POSTIGNUĆE U SPORTU U 2018.

ANJA SLAVINIĆ
LEON ZELENKO
LUKA JAMBREUŠ
BORNA LONČARIĆ
JAN TISAJ


KATEGORIJA – ZASLUŽNI SPORTSKI DJELATNIK

BORIS KAPUSTA