HR EN

Grad Koprivnica

Pregled trećeg dana IHF U19 Svjetskog prvenstva u Koprivnici

Nakon ovoga kola, 48 utakmica (12 u Koprivnici) je iza nas. Nedjelja je slobodan dan, a od ponedjeljka kreće drugi krug, odnosno President Cup.

Koprivnica: Skupine C i D
Jako zanimljiv susret odigrali su Japan i Češka. Na kraju je slavila europska reprezentacija i tako osigurala prolazak u drugi krug. Japan je ponovno ostao „kratkih rukava“, premda je kao i dva prethodna slučaja bio jako blizu pobjede. Protiv Češke su vodili nepunih 40-tak minuta i onda sve prokockali u završnici. Nakon prvoga dijela imali su dva pogotka prednost (15:13). Onda je Češka preuzela kontrolu nad rezultatom. Japan nije posustao i u 46. minuti imao je tri pogotka viška (22:9). Činilo se da im pobjeda ne može pobjeći. Međutim, Češka uspijeva u sljedećih 6. minuta napraviti seriju 6:1 i ponovno stići do vodstva (25:23). U završnih pet minuta, Japan je tjelesno potpuno pao i Češka je to iskoristila za drugu pobjedu na turniru, odnosno prolazak u drugi krug.

Papirnato gledajući uoči prvenstva, Egipat i Island trebali su u posljednjem susretu skupine C odlučivati o tome tko će biti prvi i prenijeti dva boda. Dakako, nešto se pitalo i ostale, a posebno Češku koja je prvoga dana pobijedila Island i praktički ga ostavila bez prilike za drugi krug. Egipat je pak, s dvije pobjede već imao osiguran prolazak dalje i nije imao potrebu previše se trošiti protiv Islanda. Ali sportski motiv vodio ih je i držao u susretu do kraja. Island je sjajno krenuo i poveo 8:3. Sredinom prvoga dijela i dalje je bio na pet razlike 11:6. Egipat se nije previše brinuo. Tek je u završnici prvog poluvremena zaigrao kako zna i s četiri pogotka u nizu došao do minus jedan na poluvremenu 15:14. Novim velikim nizom na početku drugoga dijela od pet pogodaka zaredom preuzeo je kontrolu nad rezultatom. Island je odgovorio istom mjerom pa smo u 47. minuti bili na početku 21:21. Agresivnost na obje strane eksplodirala je u tim trenucima pa su dva egipatska i jedan islandski igrač dobili crvene kartone. Posljednje izjednačenje u susretu imali smo u 52. minuti. Nakon toga Egipat radi seriju od tri pogotka i praktički rješava pitanje pobjednika. Završilo je 33:30. Ziad Hashad sa šest pogodaka najbolji kod pobjednika, Thor Reynir Stefansson prvo ime Islanda s devet golova. Island je u tom trenutku bio prva europska reprezentacija koja je ostala bez drugog kruga.

I susret Brazila i Bahreina odlučivao je o putniku u drugi krug. Stoga, nije čudno da smo i tu vidjeli mnogo uzbuđenja i promjena u vodstvu. Brazil je odlično odigrao prvih 20. minuta. U tom trenutku je imao vodstvo 10:6. Onda Bahrein hvata zalet i s četiri pogotka zaredom dolazi do izjednačenja. Na predah se ipak otišlo s minimalnom prednošću Brazila 14:13. I tako je bilo sve do ulaska u posljednjih deset minuta. Brazil je definitivno prelomio susret nizom od tri pogotka i odlaskom na pet razlike 23:18 u 51. minuti. Na kraju su slavili sa šest i prošli dalje. Dva Viniciusa – Perin i Betoldo zabila su po pet pogodaka za Brazil. Pogodak više dao je najbolji igrač Bahreina Mohamed Ali.

Španjolska je i protiv Južne Koreje potvrdila klasu  Za samo šest i pol minuta poveli su 5:1 i poslali jasnu poruku Korejcima. Ostavite svaku nadu, pobjeda je naša. Najveću razliku imali su u 19. minuti kada su bili na plus devet (15:6). Onda su se malo opustili i Koreja je nizom od pet pogodaka došla na prihvatljivih minus četiri (15:11). Španjolska je na kraju na predah odnijela pet pogodak viška (17:12). U drugom dijelu vidjeli smo Španjolce u pravom elementu. Brze, rastrčane, razigrane. U tih 30 minuta postigli su 21 pogodak. Korejci dva manje nego u prvom dijelu pa je završna razlika od 16 pogodaka slika kvalitete te dvije ekipe. Sa sedam pogodaka Xavier Unciti Gonzalez bio je najučinkovitiji kod Španjolaca. Koreja je imala dva igrača s po četiri pogotka – Mingi Son i Jinhyeok Moon.

Izvor: hrs.hr