HR EN

Grad Koprivnica

Pregled četvrtog dana IHF U19 Svjetskog prvenstva u Koprivnici

Nakon dana predaha, nastavljena su natjecanja na 10. Svjetskom kadetskom prvenstvu u Opatiji, Rijeci, Koprivnici i Varaždinu. U četiri glavne skupine, osam reprezentacija je u drugi krug ušlo s po dva boda, a osam je stiglo praznih ruku. Drugim riječima, bio je to dan u kojem su neke ekipe pobjedom mogle uhvatiti vlak četvrtfinala, a dio njih s porazom oprostiti se od ulaska među osam najboljih na ovom svjetskom prvenstvu. Priliku da osiguraju četvrtzavršnicu nisu propustile reprezentacije Hrvatske, Egipta, Španjolske, Danske i Norveške.

KOPRIVNICA: GLAVNA SKUPINA 2
EGIPAT – BRAZIL 38:23
ŠPANJOLSKA – ČEŠKA 29:21

Egipat je nastavio pobjednički niz i protiv Brazila. Branitelji naslova jednostavno su bili nezadrživi. Zabijali su u serijama i praktički iz minute u minutu dizali svoju prednost. U 9. minuti vodili su 9:2. Sedam minuta poslije 13:4, da bi na predah otišli s devet pogodaka viška (19:10). Brazil se silno trudio u nastavku, ali ništa nije mogao. Egipat je drugi dio otvorio nizom od pet pogodaka, podigao svoju prednost na plus 14 i s pola snage odradio ostatak susreta. Ukupno 16 obrana imali su mu vratari. Prvi strijelac bio je Mohamed Elbattawi s osam pogodaka. Kod Brazila četiri pogotka Emerson Alves Dos Santos.

Španjolska je još jednom potvrdila da je s pravom smatraju za jednog od favorita natjecanja. Protiv Češke je kontrolirala susret od početka do kraja. Ponekad se činilo da dozira napore i pojačava svoju igru kada osjeti da to treba. U prvom dijelu je imala prednost od dva do šest pogodaka. Na predah je donijela četiri (14:10).

Češka se solidno držala sve do isteka 45. minute. Onda je lagano počela padati, a Španjolci su to iskoristili, najprije podigli svoju prednost na šest, a zatim na osam razlike i riješili pitanje pobjednika. Završilo je 29:21, da je trebalo više, čini se da bi to Španjolci s lakoćom napravili. Vratar Alvaro Perez Mendez imao je 16 obrana. Na drugoj strani isti takav učinak imao je Filip Matoušek.

Šesnaest reprezentacija koje nisu uspjele proći u tzv. glavnu skupinu, moralo se zadovoljiti nastupima u President Cupu. Po istom ključu kao i u glavnim skupinama, spajale su se ekipe koje su bile u skupina A i B u Varaždinu, C i D u Koprivnici, E i F u Rijeci te G i H u Opatiji. Svi oni prenijeli su bodove iz međusobnih susreta. Nakon dva kola, pobjednici skupina će nastaviti borbu za poredak od 17. – 20. mjesta, drugoplasirani za poredak od 21. – 24. mjesta, trećeplasirani od 25. – 28. mjesta te četvrtoplasirani od 29. – 32. mjesta.

KOPRIVNICA: President Cup: Skupina 2
ISLAND – JUŽNA KOREJA 38:23
BAHREIN – JAPAN 21:33

Island je kao jedno od „malih“ razočaranja prvoga kruga, dobio Južnu Koreju. Već nakon prvoga dijela, imali su pet razlike 18:13. Korejci su u jednom trenutku došli na minus tri, ali je onda je u posljednjoj četvrtini proradila islandska mašinerija i utrpala im 16 pogodaka. Završilo je 38:23. Japan je nakon vrlo solidnih igara, ali i tri poraza napokon našao „žrtvu“ i pobijedio Bahrein 33:21. Nakon prvog dijela imali su plus tri. U drugom su se opustili do kraja i zabili čak 20 pogodaka. Konačni rezultata bio je 33:21. Island je s četiri boda vodeći, po dva imaju Japan i Bahrein, a J. Koreja je bez bodova.

Tekst: hrs.hr