Objavljeno: 19.06.2026.
Ministrica zaštite okoliša i zelene tranzicije Marija Vučković danas, 19. lipnja, boravila je u radnom posjetu Koprivničko-križevačkoj županiji, gdje je održan sastanak na temu primjene održivog sustava gospodarenja otpadom na području županije te aktualnog stanja i financiranja projekta Regionalnog centra za gospodarenje otpadom (RCGO) Piškornica.
Na sastanku održanom u prostorima Županijske uprave sudjelovali su predstavnici jedinica lokalne i regionalne samouprave uključenih u projekt, među kojima i zamjenica gradonačelnika Grada Koprivnice Ksenija Ostriž. Uz domaćina, župana Tomislava Golubića, sastanku su prisustvovali direktor RCGO Piškornica Mladen Ružman, predstavnici Varaždinske, Međimurske i Krapinsko-zagorske županije, načelnik općine Koprivnički Ivanec te drugi predstavnici institucija i partnera uključenih u realizaciju projekta.
Tijekom sastanka razgovaralo se o daljnjim koracima u provedbi projekta RCGO Piškornica, kao i o mogućnostima njegova financiranja te nastavku suradnje svih uključenih dionika.
Nakon radnog sastanka ministrica Vučković sa suradnicima obišla je lokaciju postojećeg odlagališta otpada Piškornica i gradilište budućeg Regionalnog centra za gospodarenje otpadom. Tom prilikom predstavljene su aktivnosti koje se trenutno provode na terenu te planovi za nastavak realizacije projekta.