Dan grada Koprivnice, program


Objavljeno: 11.11.2018 — Pregledano: 778 puta

 

 

1.– 7.11.2018. – Izložba likovnih radova učenika 3.c OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ na temu „Moj Grad u bojama jeseni“ – Ulaz u Gradsku vijećnicu

12.-14.11.2018. – Znanstveni skup Na Sjeveru s Pavlom Vuk-Pavlovićem:
– znanstveni simpozij sa sudjelovanjem sudionika/ica iz različitih područja – Sveučilište Sjever
– predstavljanje zbornika radova s prošlogodišnjeg skupa – Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“ Koprivnica

 

 


2.11.2018. (petak)

09.00 – Šetnja odgojne skupine Cvjetići DV „Igra“ i dijeljenje poklončića građanima – Zrinski trg

11.00 – Otvorenje novog prostora zlatarne Matije Gašparića – Ante Starčevića 2

14.00 – 20.00 – H18 MEGASTORE GAMING FEST – Dom mladih Koprivnica

BIJELE NOĆI

 

3.11.2018. (subota)

8.00 – 13.00 – „Koprivnica. Grad za život.“ – Zrinski trg

Predstavljanje udruga grada Koprivnice
Prodajno/izložbeni sajam
Humanitarna prodaja jabuka
Kulturno-umjetnički program (vrtići, škole, udruge)

Nastup Miroslava i Gordane Evačić

9.00 – 12.00 „Gradonačelnik časti kavom i čajem“ – Zrinski trg

10.00 – Njemačka pričaonica za djecu od 6. do 10. godina – Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“ (Dječji odjel)

17.00 – 16. Dani jabuka u Starigradu – Društveni dom Starigrad

17.00 – Potpisivanje tripartitne povelje DVD-a – DVD Štaglinec, DVD Baranjsko Petrovo Selo i DVD Supetar s otoka Brača – Društveni dom Štaglinec

20.30 – KONCERT TONI CETINSKI – Sportska dvorana Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica

 

04.11.2018. (nedjelja)

9.00 – Sveta misa – Crkva Sv. Nikole

11.30 – Polaganje vijenaca – Gradsko groblje Koprivnica

18.00 – 21.00 – Dan otvorenih vrata Kuglačkog saveza Koprivničko-križevačke županije – Kuglana 2

 

5.11.2018. (ponedjeljak)

09.30 – Nastup odgojnih skupina objekta Zvjezdice, DV „Tratinčica – Zrinski trg

10.00 – Izložba dječjih radova „Koprivnica – moj grad“ – DV „Igra“

10.15 – Međunarodna izložba dječjih radova „Plesovi i nošnje mojeg kraja“ – OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“

10.30 – Premijera dokumentarnog filma „Greetings form Koprivnica“, FVD Mravec – OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“

11.00– Svečana sjednica Gradskog vijeća Grada Koprivnice – Dom mladih Koprivnica

12.15 – Školska priredba  „Gradu za rođendan“ – OŠ „Đuro Ester“

16.30– Pričaonica za djecu predškolske dobi od 4 godine nadalje, „Učimo o različitostima i toleranciji“ u suradnji s Udrugom slijepih Koprivničko-križevačke županije – Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“

17.30 – Istraživačko novinarstvo u RH, Ivana Paradžiković – Sveučilište Sjever

19.00 – Predstavljanje knjige Jasmina Imamovića „Molim te, zapiši“ – Galerija Mijo Kovačić

 

6.11.2018. (utorak)

09.00 – Keramička radionica „Koprivnički suvenir“, polaznici DV Tratinčica i učenici COOR Podravsko sunce – COOR Podravsko sunce

09.30 – Vježbe odgojnih skupina iz objekta Zvjezdice DV „Tratinčica“ „Aktivna djeca, aktivan grad“ – Gradski park

10.00 – Nastup odgojnih skupina iz objekta Loptica DV „Tratinčica“ „Djeca u srcu grada“– Zrinski trg

10.30 – Likovna radionica „Koprivnica u našim očima“ učenika 2. a razreda OŠ „Braća Radić“ i odgojne skupine Sretni zečići DV „Tratinčica“ – Osnovna škola „Braća Radić“

13.00 – Svečana akademija – Dom za starije i nemoćne osobe Koprivnica

17.00– Promocija knjige “Kako uspjeti zahvaljujući pogreškama“ Dr.sc. Saše Petra – Sveučilište Sjever A108

17.00 – Izložba „Poljski kazališni plakat“ u povodu 100 godina poljske nezavisnosti – Sveučilište Sjever

18.00 – Projekcija filma „U gori raste zelen bor“ – Kino Velebit (ulaz besplatan)

 

7.11.2018. (srijeda)

10.00 – Polaganje vijenaca u spomen na sve pale borce za slobodu – Gradsko groblje Koprivnica

10.00 – Info dan za e-mobilnost, testiranje električnog vozila – REA Sjever

14.30 – Radionica izrade tradicionalnog nakita članova Udruge Latica u suradnji s Muzejom grada Koprivnice – COOR Podravsko sunce

18.00 – Javna tribina „Podravska republika i hrvatski antifašizam“, predavač dr. Željko Krušelj – Gradska vijećnica

18.00 – Predstavljanje knjige „Podravski zbornik 44/2018“ – Galerija Mijo Kovačić

18.30 –  Revija Mažoretkinja grada Koprivnice  „Sa srcem za rođendan svome gradu” – Dom mladih Koprivnica

19.00 – Književni susret s Antom TomićemKnjižnica i čitaonica Fran Galović

 

8.11.2018. (četvrtak)

10.00 – Pričaonica skupine Balonči i Ana Mlinarić – DV  „Igra“

19.00 – Godišnja izložba najboljih slika i crteža učenika Likovnog kluba Paleta – Dom mladih Koprivnica


9.11.2018. (petak)

08.30 – 10. Školska olimpijada učenika nižih razreda osnovnih škola – Sportska dvorana Srednje škole Koprivnica

09.00 – Turnir u stolnom tenisu – COOR Podravsko sunce

17.00 – Obilježavanje 35 godina Dječjeg zbora Tratinčice „Rastemo zajedno“ – Dom mladih Koprivnica

17.30 – Predavanje o pametnim gradovima, predavač doc.dr.sc. Goran Vojković – Sveučilište Sjever

18.00 – Predstavljanje 8 digitalnih slikovnica – Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“ Koprivnica

18.00 – Otvorenje izložbe „Podravka šezdeset(e) – Industrijska baština“ – Galerija Koprivnica


10.11.2018. (subota)

9.30 – 12.30 – Info dan za e-mobilnost – REA Sjever

8.00 – 13.00 – Dan otvorenih vrata Knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ Koprivnica

11.00 – 9. Kup grada Koprivnice, plivačko natjecanje za početnike, kadete i mlađe kadete – Gradski bazeni „Cerine“

11.00 – Matematička igra „Matematičari u šetnji Koprivnicom“ u organizaciji Udruge mladih koprivničkih matematičara – okupljanje u dvorištu  Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica

15.00 – 23.00 – Dani otvorenih vrata Ateliera Koprivnica – Kampus, Trg Žarka Dolinara, zgrada br. 20

18.00 – Premijera predstave „Koprivko i nestali spremnici za otpad“, Udruga Koprivkov svijet – Dom mladih Koprivnica

 

11.11.2018. (nedjelja)

9.45 – 40. Međunarodna atletska utrka grada Koprivnice – Zajednica športskih udruga grada Koprivnice – Zrinski trg

 

12.11.2018. (ponedjeljak)

11.00 – „Koprivnici za rođendan“, priredba učenika – PŠ Reka

16.30 – Pričaonica za djecu predškolske dobi od 4 godine na dalje, čitanje priče „Ogledalce“ – Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“ Koprivnica

17.00 – Tribina „Izazovi roditeljstva u 21 stoljeću“, predavačica dr. sc. Mirjana Šagud – DV „Igra“

 

13.11.2018. (utorak)

10.00 – Posjet članova Udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije Galeriji Mijo Kovačić

 

14.11.2018. (srijeda)

18.00 – Kulinarsko-putopisno predavanje „Mjesec dana Tanzanije“, Ivan Ferenčak, prof. psihologije – Knjižnica i čitaonica Fran Galović

18.00 sati – Predstavljanje knjige „Reka: povijest, priče, ljudi“ – Galerija Mijo Kovačić

 

15.11.2018. (četvrtak)

10.00 sati – Susret polaznika dječjeg vrtića i štićenika Doma za starije i nemoćne osobe u Koprivnici „Igre, priče, sjećanja“ – Knjižnica i čitaonica Fran Galović

 

16.11.2018. (petak)

17.00 sati –  Obilježavanje Dana Grada Koprivnice i 20. obljetnice rada Dječjeg vrtića „Smiješak“ – DV “Smiješak“